Usługi Wszystko o zdrowiu

Badania wysokościowe – bądź bezpieczny podczas pracy na wysokości

Potrzebujesz dowiedzieć się, jak zamówić badania wysokościowe Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na www.testypsychologiczne.com.pl

Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów ponad podłogą czy gruntem. Dotyczy to zatem robót przede wszystkim budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Na czym polegają te badania?

Charakter badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że zgodnie z przepisami BHP powinna odbywać się z użytkowaniem właściwych zabezpieczeń, nie należy do bezpiecznych, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, uskarżające się na kłopoty z równowagą czy wykazujące problemy ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc kompleksowa diagnostyka z zakresu okulistyki, neurologii i laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą). Badania wykonuje się poddając badanego prostym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. W toku badań można również zdiagnozować schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, iż niezbędne będzie przeznaczenie na te badania wiele czasu, gdyż jest możliwość wykonania wszystkich testów nawet w jeden dzień.

Badania wysokościowe – co ile
lat je wykonywać?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, że w trakcie pełnienia obowiązków mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że tak nakazuje prawo, badaniom tego typu trzeba poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im każdego roku.

Lokalizacja firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]