Wszystko o zdrowiu

Bezbolesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest przyjemnym tematem. Dziś natomiast, stosując innowacyjne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, iż zabiegi będą całkowicie bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne zawsze, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich sprzętów, dzięki którym lekarz jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych warstw uzębienia. Warto przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko bardzo złożonych technologicznie narzędzi. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora przed oczami dentysty, minimalizując prawie do zera niebezpieczeństwo różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane przyspieszenie wizyty oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe a kasa chorych

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, dobrze wybrać się do stomatologa dysponującego odpowiednimi narzędziami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci piszą w internecie.