Usługi Wszystko o zdrowiu

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde schorzenia jamy ustnej można wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się między innymi w razie dużych ubytków uzębienia, konieczności wykonania implantów lub koron, uszkodzeń dziąseł i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory lub narośle. Jakie metody są zatem stosowane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, by zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są usunięcia zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub chorych po wypadkach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – oraz regeneracją chorych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze więc napisać kilka słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog i czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie na pewno to, by stosował on tylko nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma także atmosfera w poradni i podejście stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie bądź w gronie znajomych.