Wszystko o zdrowiu

Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Klinika okulistyczna Kraków. Więcej na https://voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wzroku – procedura nieinwazyjna oraz bezpieczna

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie jaskry, presbiopii, nadwzroczności, jak również wielu rzadszych chorób. Szczególnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się ogromną efektywnością. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent prędko powraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać adekwatną metodę leczenia oraz skorygować wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowszych urządzeń diagnostycznych, zatem mogą wykryć nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się również terapią innych chorób, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą niezbędną w diagnozowaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej, a także pozostałych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie także z innymi problemami, jak przykładowo ciałem obcym w oku oraz likwidacją kaszaków.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]