Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Polacy stopniowo nabierają świadomości, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, spaliny samochodów, pyłki kwiatów, sadzę czy bakterie i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Jak duża jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.