Usługi Wszystko o zdrowiu

Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to niestety najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, lecz także mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem powiedzieć kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się gorących potraw, tytoniu i alkoholu. Istotne jest też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają dyskomfort oraz obrzęk.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania pacjentów – dlatego bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne wskazówki.