Wszystko o zdrowiu

Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Lśniące i perłowe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze domowe środki wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – nie tylko regularne zabiegi pielęgnacyjne

Mycie uzębienia po każdym posiłku pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, nakładki, lakiery), nie gwarantują długotrwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom śnieżnobiały kolor. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne efekty już po 3 zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla szkliwa.

Wybielanie zębów – sprawdź czy nie masz ubytków

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego szablonu oznacza się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest także właściwe dobranie PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba znacząco redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu należy unikać barwiących napojów i potraw przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne efekty zapewnia również wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.