Wszystko o zdrowiu

Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz aparaty do magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko stosowane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy także modele mobilne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]