Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne powstające się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu neutralizują przykre zapachy, mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może zachodzić w rezultacie wydzielania się ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Obecnie większość z nas przebywa w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak drukarki, laptopy czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć rześką i czystą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Jonizacja wykorzystywana jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym z papierosów czy szkodliwe wirusy i drobnoustroje. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie chronicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w biurach, szpitalach, placówkach oświaty czy urzędach, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.