Poszerz swoje wiadomości o femtoLasik.
Korekcja wzroku laserem to aktualnie najbardziej popularna forma korekty presbiopii, astygmatyzmu, hyperopii czy myopii, jednak mało osób ma świadomość, iż zabiegi te są realizowane przy pomocy różnorodnych technik.
Plusy metody FemtoLASIK – błyskawiczny powrót do powszednich zadań
Zabieg FemtoLASIK (popularnie nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, nie wywołująca bólu, a jednocześnie, a zarazem całkiem bezpieczna technika korekcji takich wad jak miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii) i w niektórych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – doświadczony lekarz optometrysta potrafi zakończyć go w około 20 minut. Atutem tego zabiegu jest to, iż pacjentom niezwykle szybko wraca ostrość wzroku – zasadniczo w przeciągu doby po zabiegu może wznowić swoje powszednie obowiązki. Zabieg przebiega w 2 fazach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw przy pomocy lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości ok 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie przeprowadza się kształtowanie rogówki laserem excimerowym.
Pewnym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu sporządza się topografię rogówki i na jej bazie rozplanowuje się wszystkie ruchy wiązki lasera. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem i dalekowzrocznością, których układ optyczny znamionuje się nietypowym kształtem.
Metody LASEK i EBK
Inne sposoby korekty wad wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych przyczyn nie jest zalecane zastosowanie zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki odcinany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka usuwany jest z rogówki nabłonek (podlega on po pewnym czasie odbudowie), a w następnym kroku formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, dlatego że nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże wykorzystać tylko do korekty mniejszych wad wzroku.
Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]