Wszystko o zdrowiu

Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Zajrzyj tu, jeśli szukasz szczegółowych informacji w temacie laserowej korekcji wzroku Kraków.

Komfort w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych czy dostęp do rozmaitych zawodów – to zaledwie kilka z powodów, które skłaniają nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieprzerwanie rośnie, na co wpływ ma z pewnością niezmiernie niskie ryzyko możliwych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą bowiem, że nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze komplikacje, ponieważ są czwarty (tuż po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekta wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć znakomite rezultaty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. Obecnie bardzo popularnym typem lasera stosowanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego modelowania, a równocześnie redukuje niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia niemało argumentów. Najważniejsze to przede wszystkim mała inwazyjność, efektywność, dokładność, a także prawie nie istniejące niebezpieczeństwo powikłań. Należy napomknąć także o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, iż w pewnych kazusach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę czy schorzenia oczu jak przykładowo zaćma.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]