Najlepszym sposobem na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Zdają egzamin zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i ogólnego bezzębia. Ich najważniejszymi zaletami są naturalny wygląd i względnie nieskomplikowania pielęgnacja – implant zęba, a dokładniej jego korona, wygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Ich zakładanie jest też mniej przykre dla pacjenta niż założenie pełnej protezy czy mostu – nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów proces i jak należy się do niego przygotować.
Implanty zębów – fazy terapii
Zabieg założenia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od podania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest także stosowne nastawienie i poradzenie sobie z nerwami. Następnie dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z technik piezochirurgii oraz odpowiednio dobranych wierteł. To niezwykle skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Dokładność ważna jest też przy wszczepieniu implantu stomatologicznego w łoże. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty zębowe a środki znieczulające
Proces zakładania implantu stomatologicznego budzi w niektórych pacjentach obawy związane z ewentualnym silnym bólem odczuwanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest kompletnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia korzysta z bardzo skutecznych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo czuli na ból mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego problem strachu przed leczeniem stomatologicznym.