Dbanie o urodę Wszystko o zdrowiu

Skleroterapia – zabieg zamknięcia światła żylaka

Uzyskaj więcej informacji o skleroterapii.

Żylaki to stosunkowo częsta przypadłość, którą z biegiem lat odkrywa u siebie ogromny procent ludzi dorosłych. Pomału społeczeństwo zaczyna uprzytamniać sobie, że leczenie żylaków nie jest już traktowane jedynie jako zabieg z obszaru estetyki. Tworzące się na skórze pajączki naczyniowe i żyłki są bowiem również oznaką dolegliwości zdrowotnych związanych z żyłami, m.in. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Stąd do centrów medycyny estetycznej regularnie przychodzą pacjenci poszukujący metod ich usunięcia. A taką metodą jest między innymi skleroterapia.

Skleroterapia – standard w leczeniu pajączków naczyniowych i żylaków

Skleroterapia, którą częstokroć nazywa się również obliteracją żylaków, to współcześnie wręcz standard w leczeniu żył siateczkowatych, pajączków naczyniowych oraz żylaków. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu do żyły środka chemicznego (mającego postać pianki lub płynu), który zamyka światło żylaka. Obliteracja żylaków właściwie nie wymaga zaaplikowania znieczulenia, gdyż podczas zabiegu wykorzystuje się niezwykle cieniutkie igły. Ilość nakłuć dokonywanych podczas zabiegu zależy od grubości żyły oraz wielkością leczonego obszaru. Skleroterapia może być uzupełnieniem terapii prowadzonej chirurgicznie, jak również stosuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Należy zaznaczyć, iż skleroterapia nie daje natychmiastowego efektu, więc zazwyczaj przeprowadza się ją w seriach trzech bądź więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz specjalista opierając się na analizie stanu zdrowia danego pacjenta.

Przeciwwskazania do wykonania skleroterapii

Jak w każdej procedurze medycznej, również przy skleroterapii wymienia się pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na miażdżycę tętnic nóg, choroby serca oraz ostrą zakrzepicę żył powierzchownych. Lekarz nie zakwalifikuje także do zabiegu ostrzykiwania żył kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią, a także pacjentów, u których wykryto podatność na alergie, w tym głównie na używany w trakcie zabiegu środek sklerotyzujący.

Lokalizacja firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]