Usługi Wszystko o zdrowiu

Terapia par – wyjdźcie z kryzysu

Pod tym adresem zasięgniesz porady specjalistów w zakresie terapii par UK

Kłótnie przytrafiają się we wszystkich parach. Część z nich nie stanowi niebezpieczeństwa, zaś po dojściu do tego, co jest źródłem kłótni, partnerzy sami zażegnują problemy. Zdarza się jednak, iż przyczyny są naprawdę poważne – na przykład niewierność jednego z partnerów, kłamstwa czy problemy łóżkowe. W takich przypadkach zażegnanie kłótni na własną rękę potrafi być nieosiągalne. Niegdyś najczęściej owocowało to zakończeniem związku, na szczęście obecnie dostępne są metody, dzięki którym można zakończyć każdy kryzys. W jakich przypadkach zatem terapia par okaże się rzeczywiście niezbędna? Jak przebiega? Jak do niej podejść, by dała spodziewane skutki?

Terapia par – w jakich przypadkach jest niezbędna?

Pary w kryzysie zazwyczaj udają się po pomoc wtedy, kiedy nie rozumieją nawyków partnera. Często osobno spędzają wolne chwile z partnerem, zamiast tego spotykają się na przykład z przyjaciółmi. Małżonkowie rozpoczynający terapię par nierzadko zauważają, że brakuje tematów do rozmów, ponieważ ich zainteresowania różnią się od pasji współmałżonka. Terapia par bywa również polecana wówczas, kiedy któryś z partnerów dopuścił się niewierności małżeńskiej – w podobnych przypadkach okazuje się ona niestety najcięższa. Przyczyną sporych trudności w kontaktach między małżonkami okazują się też zatajane problemy seksualne, gdyż pary zwykle nie potrafią dyskutować na ten temat bez odczuwania zażenowania.

Terapia par – czego się spodziewać?

Podstawą terapii par jest odszukanie źródeł problemów w małżeństwie i ich zlikwidowanie. Z tego powodu najistotniejszymi elementami terapii są wywiady z małżonkami – nie mogą to być jednak kłótnie w obecności psychologa, a rzeczowe badanie, które umożliwia dotarcie do przyczyn konfliktu. Terapia par zwykle zakłada także mediację, gdyż ta umożliwia pokonanie wielu spięć. Należy nadmienić również o tym, iż terapia par spodziewane rezultaty przynosi tylko wtedy, kiedy porozumienia chcą oboje partnerzy – dlatego ważną częścią są ćwiczenia nad poprawą komunikacji.

Lokalizacja firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339