Witamina C to pierwiastek o szerokim spektrum działania, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest zwłaszcza w sezonie zwiększonej zapadalności na grypę. Od kilkudziesięciu lat ma jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ostrych chorobach. Zobaczmy więc jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – na boreliozę
Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować, dlatego musimy pobierać ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z jedzenia). Współczesna medycyna od dłuższego czasu weryfikuje wpływ witaminy C na terapię poważniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, niewydolności układu krążenia oraz wielu innych. Naukowcy badają szczególnie oddziaływanie kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że zastosowanie niekonwencjonalnej kuracji może zapewnić o wiele lepsze rezultaty leczenia. Dostarczenie dużych porcji witaminy C do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Kuracja od 10 tysięcy mg pomoże zwalczyć wiele poważnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – dawki ustalane przez onkologa
Sposób podawania witaminy C, czyli kroplówka, usuwa ryzyko pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych metod (np. tabletek). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc wyniki mogą być zdumiewające. Żeby ujrzeć ostateczne efekty, leczenie musi działać przez dłuższy czas, a dawki muszą być precyzyjnie kontrolowane przez lekarza, który decyduje o kierunku leczenia.