Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Garść porad odnośnie montażu podług drewnianych

Jeśli potrzebujesz paneli drewnianych, kliknij tutaj

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste i wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Powinieneś pamiętać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Zanim je zamontujesz, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później możesz mieć problemy z ich zwrotem. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża, która powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]