Wszystko o zdrowiu Zakupy

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Zobacz, gdzie kupić sprzęt do drenażu limfatycznego, wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której zadaniem jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX wieku – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór mankiet naciska na kończynę, wspomagając tym samym krążenie limfy. Istnieje wiele wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się także ogromnie popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do presoterapii

Ogromne możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w domu, dzięki przenośnym urządzeniom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy drenaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, zatem bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być uprzednio ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. nowotwór i miażdżyca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]