Motoryzacja Zakupy

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Znajdź bagażnik bazowy.

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie urlopu sprzęty. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy kolizja z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]