Motoryzacja Zakupy

Bezpieczne jazda samochodem w górach – łańcuchy śniegowe

Skieruj się tu, aby zamówić łańcuchy samochodowe

Łańcuchy na koła znacznie poprawiają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, przede wszystkim na stromych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest m.in. w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w innych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta tylko w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii i Polsce). Jak jednak typy łańcuchów samochodowych można kupić?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy zazwyczaj mając na uwadze ich przeznaczenie. Rozróżniamy modele skonstruowane z myślą o wykorzystywaniu w samochodach terenowych, dostawczych, ciężarowych i osobowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się także przekrojem i grubością ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny), motywem zaplotu oraz mocowaniem, które powinno być dopasowane do rodzaju felgi. Różne są też tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. Obecnie producenci stosują przede wszystkim stal tytanową bądź manganową.

Jazda z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnych umiejętności i na początku może być źródłem sporego stresu. Aby go uniknąć, należy przećwiczyć tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Sama prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Trzeba wystrzegać się buksowania kół, jazdy po niezaśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Stosując łańcuchy na koła, należy też obowiązkowo kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy okres ich użytkowania.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]