Sport, rekreacja, hobby Zakupy

Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Znajdź buty jeździeckie na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Oczywiście nie może to dziwić – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne walory tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, ćwiczenie odpowiedniej postury, a także poprawienie kondycji. Poza tym ma zbawienny wpływ na psychikę: likwiduje napięcie, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak aby całkowicie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy należycie dobrać odzież i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – oficerki a może sztyblety?

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc zdecydowanie krótsze. Oficerki to natomiast buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym dają osłonę całej nodze, redukując zagrożenie powstawania otarć czy sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednak nabywając je warto pamiętać o tym, by wyposażyć się też w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z czego są robione buty do jazdy konnej?

Nabywając buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wykonane. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnych zamienników. Te pierwsze są bez wątpienia bardziej kosztowne, lecz opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Zalecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej osiąga pożądany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, lecz jej atutem jest niższa cena.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]