Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Dowiedz się, gdzie zamówić shuttersy

Urządzając dom, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się szablonowe rozwiązanie, czyli firany i zasłony, które nieraz łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Na okna, ale też na drzwi – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Podstawową cechą shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się i można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od fantazji domowników. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, PCV, jak również z listw drewnianych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się głównie na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach i w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale większość z nas z pewnością kina bądź telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy RPA.

Wewnętrzne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez wykorzystania łańcuszków

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące miesiące hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezwykle stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości domu. Wypada również zaakcentować, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest regulowane bez użycia sznurów, co posiadacze psów i kotów lub rodzice ciekawskich dzieci, które zerwać zwisające sznurki, uznają na pewno za kolejny plus.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]