Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Czy rolety dzień noc i zasłony mogą stanowić zgrany duet?

Kiedy aranżujemy wnętrza jesteśmy stawiani przed decyzją: zasłony, rolety czy żaluzje? Czy istnieją sytuacje, gdy te dwa elementy – rolety dzień i noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz będziemy starać się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach wnętrzarskich zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji pomieszczeń zgodnie z tym pomysłem. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień i noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W jasnym, pastelowym wnętrzu: dziecięcym pokoju, kobiecej sypialni lub salonie, poza roletą masz możliwość także w oknie powiesić firanki. Kolory? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie zdecyduj się na firankę o jasnoszarej, kremowej bądź białej barwie. Roleta jest jasna i jednobarwna? Firankę możesz wybrać w mocniejszej barwie. Ożywi to pokój i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do znajdujących się tam mebli, dywanu, poduszek i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

Podczas naszych poszukiwań odkryliśmy również wiele pomysłów na dopasowanie rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to jednobarwność: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum barw (np. bieli, szarości, beżu, brązie). Inny pomysł to stonowana roleta i wzorzysta, rzucająca się w oczy zasłona – przy czym deseń zasłony wybierz tak, żeby pasował do estetyki pokoju (modne kropki, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy, dziecięce bohomazy). Ostatnia inspiracja bazuje na przeciwieństwach. Intensywna roleta – niebieska, żółta, zielona – oraz stonowana zasłona: szara, beżowa, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to ciekawy sposób na urządzenie pokoju. Masz odwagę wypróbować ten stylowy duet u siebie?