Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości przeciętnego Polaka i z rzadka jest marginalizowana. Mieszkańca naszego kraju zauważyli, iż czystość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma poważny wpływ na nasze samopoczucie. Póki nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy może zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w polskich sklepach

Im bardziej zindustrializowany region, tym bardziej prawdopodobne jest ryzyko występowania znacznego stężenia PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój licznych chorób układu oddechowego narażeni są najczęściej mieszkańcy metropolii oraz terenów w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery pokaźne ilości tych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużym stopniu zmniejszyć negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak np. Webber, Blueair bądź LIFAair, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów. Co interesujące, poza wyłapywaniem z atmosfery pyłów, nierzadko posiadają one też inne pożyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez problemu dostaniemy sprzęt stosowne do danej objętości pokoju. Są to urządzenia względnie nieduże, toteż bez wysiłku daje się je przesuwać pomiędzy pokojami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one też grzyby oraz zarazki, które mogą wywoływać rozmaite choroby bądź reakcje uczuleniowe, jak również groźny benzen. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje powietrze, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a przy tym umożliwia mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze mają też czujniki wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.