Technologie Zakupy

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Dowiedz się więcej o 3D drukarkach

W asortymencie CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, pracują między innymi w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz maszyny. Oszacowano, że używając drukarek 3D i pozostałych produktów Stratasys można praktycznie o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Nadrzędne założenia pracy rzeczoznawców marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych produktów i usług, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można w krótkim czasie wydrukować identyczne makiety, do czego dąży się głównie w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie wykorzystywane w różnorodnych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest dokładny i solidny, a podczas procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw ani nie pojawiają się odkształcenia.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]