antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T
Zakupy

Główne cechy anteny DVB T

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne na ten moment w sklepach anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się też niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą zamierzamy kupić. Warto pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]