Sport, rekreacja, hobby Zakupy

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Więcej o kasku jeździeckim

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami, jak również być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]