kontenery na odpady, kontenery hakowe
Zakupy

Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się ogromną trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele pojemników? Dlaczego należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą też posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do przewozu i przechowywania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]