Motoryzacja Zakupy

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Więcej szczegółów o częściach zamiennych Citroen

Citroen to marka ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w Polsce są cenione ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C4, C5, C6, C-Crosser, C-Elysse, Jumper, Nemo, Xantia, Xsara i Saxo. Oczywiście, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów od francuskiego producenta powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które często kupujemy

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to przede wszystkim płyn hamulcowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji, olej silnikowy oraz płyn chłodniczy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują również elementy układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie wygodnie i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najlepszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie potrzebne elementy można zakupić przez internet.

Lokalizacja firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]