Zakupy

Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

Jeśli potrzebujesz mopa sznurkowego, powinieneś odwiedzić ten adres.

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię lub nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Czym charakteryzują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Wiadro i poręczny trzonek – ważne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Niemal jednakowo ważne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w znacznym stopniu ułatwia i skraca czas czyszczenia podłóg. W trakcie czyszczenia rozległych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]