Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Sprawdź, gdzie kupić listwy drewniane

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra ze stylowymi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]