Budownictwo Zakupy

Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Sprawdź, gdzie kupić kontenery otwarte, wejdź na ekombud.pl

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, złom, gruz, jak również zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Lokalizacja firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]