Zakupy

Mydło antybakteryjne – rodzaje i zastosowanie

Zobacz, gdzie zamówić żel do dezynfekcji rąk

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym cm2 skóry dłoni. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy i pasożyty, które wywołują groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest niezbędne

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w różnych sferach życia. Regularnie wykorzystywane jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu posiłków z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka czy jajek, bo te produkty spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie wzbogacone o substancje likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]