Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

Odpowiedni stolik kawowy musi być funkcjonalny i komfortowy w użytkowaniu. Warto także pamiętać, iż stanowi on niebanalny element wystroju wnętrza. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród wielu rodzajów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać właściwy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika wypada wziąć pod uwagę parę kwestii. W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń salonu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać gazetę lub książki? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko efektywnie zagospodarować niewielką przestrzeń wnętrza, ale również bez wysiłku zadbać o jego porządek. Można przemyśleć też zakup modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć kupno stolika z kolistym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Oryginalnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Powodzeniem cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego stoliki w formie hexagonu można swobodnie składać z większą liczbą elementów. Natomiast tym, którzy lubią pijać kawę w towarzystwie, zaleca się ławy bądź stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z owalnym blatem będzie wyśmienitym rozwiązaniem dla osób dbających o bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to należy zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, np. zrobionym z palet. Interesującą alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka lub odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać poziomu siedziska, a więc ok. 45-50 cm. Jeśli planujemy umieścić go z boku fotela, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.