Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Kliknij tutaj, aby zamówić lampę solną.

Małe dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez przeszkód można je dobrać do wystroju mieszkania, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma brył solnych o identycznej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo kuli lub walca.

Co jest powodem popularności lamp solnych?

Mnóstwo osób sądzi, iż lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i delikatny, toteż rekomenduje się kupienie ich jednostkom cierpiącym na stres lub bezsenność, ponieważ z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a większe bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]