Motoryzacja Sport, rekreacja, hobby Zakupy

Nie wiesz jaki kask na motor kupić? Sprawdź nasz poradnik

Kup kaski motocyklowe.

Entuzjaści jednośladów wiedzą, iż fundamentem posiadania choć krzty bezpieczeństwa w trakcie jazdy jest założenie kasku. Bez znaczenia, czy używamy motoru od czasu do czasu, czy jest on naszym codziennym środkiem transportu – na każdy przejazd musimy zabrać ze sobą kask motocyklowy, ponieważ takie zobowiązanie nakłada na nas kodeks drogowy. Złamanie go kończy się mandatem i punktami karnymi, jednak może mieć również znacznie groźniejsze konsekwencje – w razie wypadku kierowca (czy też jego pasażer) bez kasku wystawiają się na rozległe obrażenia, a nawet śmierć.

Rodzaje kasków na motor

Kaski motocyklowe różnią się między sobą wyglądem i zastosowaniem. Istnieją 4 główne warianty kasków:
Kaski otwarte nie posiadają w ogóle części osłaniającej szczękę – skorupa zabezpiecza tylko górną część czaszki. Nie mają dużej masy, ale nie zapewniają dużego poziomu bezpieczeństwa, toteż zalecane są dla kierowców poruszających się na motorach rozwijających niską prędkość (np. cruisery) oraz na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro bądź off-road, to kaski dające wysoki poziom bezpieczeństwa, które wykorzystywane są do jazdy w terenie. Cechują się bardziej aerodynamicznym kształtem, brakiem szybki i niewielką waga. Aby go używać należy dokupić również w gogle.
Kaski integralne są uniwersalne i tym samym chyba najczęściej noszone przez motocyklistów, ponieważ można ich używać do jazdy na motorze szosowym, sportowym, jak również na skuterze. Ich specyficzną cechą jest jednolita konstrukcja, co sprawia, że są one uznawane za najbezpieczniejsze, jednakże nie najwygodniejsze.
Kaski szczękowe – ich określenie wzięła się z tego, iż mają ruchomy (opuszczany i podnoszony) element części żuchwowej. To powoduje, iż są niesłychanie wygodne – można w nich bez przeszkód zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy zjeść bez konieczności zdejmowania kasku.

Jak kupować kask na motor?

Poszukując kasku motocyklowego miejmy na uwadze, że po drogach w Polsce można przemieszczać się wyłącznie z kaskami mającymi homologację, zatem dopytajmy o to zawsze przed kupnem. Prócz tego zwróćmy uwagę między innymi na to czy interesujący nas kask został wyprodukowany z tworzyw najlepszej jakości, czy wizjer jest klarowny oraz wytrzymały na zarysowania oraz czy wentylacja kasku jest wydajna.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]