Motoryzacja Sport, rekreacja, hobby Zakupy

Obuwie motocyklowe – dobierz je właściwie

Kliknij tu, aby kupić buty na motocykl.

Obuwie motocyklowe, tak jak i inne części ubioru dla kierowców jednośladów, świetnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba chce je mieć ze względu na sam ich wygląd. Jednak ich głównymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem i ochronę stopy i goleni w razie ewentualnego wypadku.

Czym cechują się różne kategorie obuwia motocyklowego?

Problem z tym, które buty motocyklowe będą najstosowniejsze, mają nie tylko nowi kierowcy, ale nawet osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na jednośladach. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów dostaniemy kilka typów butów. To przede wszystkim:
1. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców chroniących stopę przed wilgotnością.
2. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na drogach ekspresowych, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko wypadków oraz urazów jest znacznie większe. Buty na motor tego typu wyposażone są w odpowiednie wzmocnienia zmniejszające ryzyko złamania kości stopy bądź podudzia i obtarć skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i z trudem można się w nich poruszać pieszo.
3. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające jedynie do kostki, które są idealne na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest zdecydowanie mniejsze, w związku z tym osłona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich atutem jest natomiast nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.

Wybieraj obuwie motocyklowe uznanych firm

Wybierając buty na motor powinno się w pierwszej kolejności określić, jakie mają mieć główne zastosowanie – użycie butów miejskich w trasie może skończyć się poważnymi złamaniami w razie upadku motocykla, z kolei buty enduro noszone tylko do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały wspaniale, ale miłośnik jednośladów nie będzie się w nich czuł komfortowo. Rolą obuwia motocyklowego, swoją drogą jak innych elementów ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz podniesienie bezpieczeństwa jazdy, tym samym jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest nadzwyczaj istotna. Kupujmy więc buty na motocykl najlepszych producentów. W razie problemów z doborem butów powinno się zawsze skorzystać z wskazówki bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy dokonać zakupu obuwia.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]