Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – to możliwe!

Problem marnej jakości powietrza dręczy nawet mieszkańców małych polskich miast. Powietrze w Naszym kraju jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych w całej UE. Brak rozporządzeń dotyczących instalacji grzewczych oraz grzywien za palenie w kominkach niebezpiecznych materiałów (jak m.in. produkty z gumy czy plastiku) i funkcjonujący przez długi okres czasu brak przepisów dotyczących domowych instalacji grzewczych, spowodowały ogromne zapylenie powietrza. Działa to negatywnie na zdrowie wszystkich obywateli. Czy można w związku z tym zadbać samemu o oczyszczanie powietrza?

Oczyszczanie powietrza – pozbądź się bakterii

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje rozwinięte powinny bezwzględnie rozwiązać, jeśli zależy im na dobrym stanie zdrowia swoich obywateli. Będzie to niezaprzeczalnie wieloletni i uciążliwy proces. Jednakże miast czekać, aż powietrze polepszy swoją jakość, można już w tej chwili samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkanaście minut można całkowicie przefiltrować drobinki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 i PM10), jak również większość grzybów i bakterii, powodujących nieraz wiele chorób. Zalety używania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają przede wszystkim osoby chorujące na alergię bądź astmę, ale i osoby zdrowe błyskawicznie odczują zbawienne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – kup sprzęt z liczącymi się certyfikatami

Osoby przebywające w sąsiedztwie często uczęszczanych dróg i obywatele mocno zindustrializowanych obszarów powinni kupić oczyszczacze, które efektywnie dadzą sobie radę z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj zwłaszcza o przechwycenie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko zarazków, mikroorganizmów i zalążków grzybów, ale też groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszych mieszkaniach w większej lub mniejszej kondensacji. Kupując urządzenie do oczyszczania powietrza, należy upewnić się czy ma ono stosowne certyfikaty.