Zakupy

Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

Jeśli potrzebujesz środków odkażające, odwiedź tę stronę

Specjalistyczne środki dezynfekujące pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – zawartość i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, jak również wiele innych komponentów. Do często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu oraz żele.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, toalet, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dopasowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]