Budownictwo Zakupy

Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Znajdź rynny dachowe.

Systemy dachowe tworzy wiele modułów. Pośród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny plastikowe, metalowe lub PCV – które zamontować?

W ofercie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku surowców – m. in z metalu bądź PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju budynku i tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien należy więc skonsultować ze specjalistą.

Lokalizacja firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08