Kuchnia i gotowanie Zakupy

Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Dowiedz się, gdzie kupić kapsułki z kawą

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go zwykle w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną udajemy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w świetne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do kawy to również nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich ogromną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do większości wziętych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]