Dbanie o urodę Zakupy

Pielęgnacja ciała w zgodzie z naturą – o kosmetykach ekologicznych

Znajdź kosmetyki naturalne.

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Zalety kosmetyków naturalnych

Kosmetyki, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz doskonale się wchłaniają. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc przyczyniają się do ochrony Ziemi.

Skład kosmetyków ekologicznych

W produkcji kosmetyków ekologicznych stosuje się naturalne olejki (np. migdałowy, arganowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. hibiskus, lawenda). W przeciwieństwie do fabrycznie produkowanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można nabyć w Polsce?

Najszerszą ofertą mogą poszczycić się doskonale wyposażone sklepy online. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może też zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków oraz odżywki.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]