Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. To też świetny pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka albo gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc trafionym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i bogata kolorystyka powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.