Nowoczesne rzeźby do ogrodu mogą zostać ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale również na terenach publicznych. Którą metodą się je wykonuje? Kto z reguły nabywa fontanny w formie dekoracyjnej figury oraz nowoczesne rzeźby ogrodowe?
Rzeźby do ogrodu – nietuzinkowa metoda kompozycji przestrzeni
Rzeźby ogrodowe stają się coraz częściej spotykanym sposobem na urozmaicenie terenów miejskich i prywatnych ogrodów. Współcześnie znacznym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wykonane techniką odlewu, których kształt jest dostosowany do preferencji klienta, jego predyspozycji, jak również wielkości ogrodu. W dużych powierzchniach świetnie komponują się większe, monumentalne figury, które oczarowują swoim dostojnym charakterem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się natomiast zastosowanie małych rzeźb. Klienci mogą wybierać między bogatymi wzorami bądź wręcz na odwrót – zdecydować się na rzeźby minimalistycznymi. Dobór stosownej figury powinien uwarunkowany stylem ogrodu oraz tym, jaki skutek zamierzamy ostatecznie osiągnąć. Dużym popytem cieszą się także niecodzienne rzeźby pełniące funkcję użytkową, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są znakomitą formą aranżacji przestrzeni.
Przed gmachem urzędu i galerią sztuki – gdzie postawić rzeźby ogrodowe?
Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez klientów różnego typu. Bardzo dobrze prezentuje się na skwerach, gminnych ogrodach, lasach, może też być urozmaiceniem posesji przy uniwersytecie, hotelu, galerii sztuki, urzędzie czy też innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają także osoby prywatne, które pragną nadać własnemu ogrodowi niecodzienny klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na zabytkowe albo postawić na prostą rzeźbę, która podkreśli nowoczesny charakter przestrzeni. Modne stają się też majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić doskonałe dopełnienie ogrodu w stylu chińskim.