Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Więcej w temacie shuttersów w salonie na skyshutters.pl.

Szutersy (shutters), innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednakże ten element zabezpieczenia okiennic można użyć też w naszych domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – zauważalnie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy zauważalnie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Z tego powodu warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także komfortowe. Swoboda ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co pozwala np. na kompletne jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć serial, bądź jego częściowe ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj prosta konserwacja

Opcja regulacji przenikania promieni słonecznych do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma jak wiadomo duży wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. Na dodatek okiennice typu shutters lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firanek, a ich pielęgnacja jest niezmiernie łatwa i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]