środki do mycia elewacji, środek do czyszczenia elewacji
Zakupy

Środki do mycia elewacji – działanie

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i ścianach budynków znacznie się nasilił. Przeważnie mają one postać napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego zwykle napisy te niosą treści rasistowskie bądź obcesowe. Nie dziwi zatem, że właściciele lub zarządcy budynków czynią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu najczęściej decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże jest dosyć kosztowne i pochłania sporo czasu. Inną opcją jest użycie środków do czyszczenia elewacji.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja sprawia, iż preparaty tego typu umożliwiają czyszczenie także mocno chropowatych elewacji. Dobre środki do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników (np. toluenu), które są niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z dużego pędzla bądź wałka. Po co najmniej godzinie preparat trzeba wypłukać wodą albo zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo preparat do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znajdować się pod ręką wszelkich firm sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, ponieważ to głównie elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Mały pojemnik preparatu przyda się też posiadaczom domów jednorodzinnych, firm czy sklepów. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]