Sport, rekreacja, hobby Zakupy

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Dowiedz się, gdzie nabyć czapsy skórzane

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]