Kuchnia i gotowanie Wszystko o zdrowiu Zakupy

Źródło witamin i minerałów – sok z buraków i kiszonej kapusty

Skieruj się tutaj, aby zamówić sok z kiszonych buraków.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia ponownie wróciły na polskie stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także nowe, przedtem mniej popularne warzywa i owoce. Pisząc o zdrowotnych walorach fermentowanej żywności nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy albo różnego typu zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są warte uwagi – pozwalają łatwo i szybko wprowadzić do naszego organizmu substancje potrzebne dla jego poprawnego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie mnóstwo związków wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Głównym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź inny kwaszonek to również wspaniałe źródło witamin. Godne uwagi jest w szczególności wysokie stężenie witaminy C – już pół szklanki tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy P i K oraz wysokie stężenie soli mineralnych.

Dlaczego powinno się spożywać sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego korzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Co więcej liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy depresji, szkorbutu i cukrzycy, a także pomagają walczyć z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody dwunastnicy lub refluks. Stanowią one również osłonę podczas terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]